Trade – opce na VXX

 

Ve svých komentářích občas zmíním, že není vůbec špatné obchodovat i futures VIX nebo v mém případě VXX. Jelikož jsem si oblíbil opce a jsem zaměřený spíše na ně, obchoduji VXX v opcích.

Nyní ukážu zpětně jeden z uskutečněných obchodů. Byla to jednoduchá pozice,  – short call – na VXX.

Dlouho jsem se VXX bránil. Nerozuměl jsem tomu, vůbec jsem ani nevěděl co to je a hlavně, co to znamená obchodovat „strach“. Co je to za nesmysl „strach“. V které fabrice vyrábějí, v kterým obchodě, restauraci…se dá koupit, objednat?? Teoreticky i prakticky je to absolutní nesmysl. Když si koupím akcie určité firmy, vím že vyrábějí auta,čokoládu,,,,atd. Chápu i futures, kde je ropa, maso, plyn…aj. Skvělý článek a popis na VXX je na Winpsu,  ostatně jako většina reportáží, kde se dá hodně pochytit.  Jen je škoda, že jsem si na vše musel přijít sám. Tenhle bloger měl psát blog tak před deseti lety. 🙂

Jsou tradeři a jejich mnoho, kteří úspěšně pouze obchodují VIX, VXX, SVXX……Tak jsem se začal zajímat o toto téma víc. Nejsem o moc chytřejší, ale snad jsem pochopil nějakou podstatu tohoto produktu. Upozorňuji, že je to pouze můj náhled a neopakujte ho. Každý obchodujeme jinak a takhle to zkouším já.

Podstatou je, že když koukneme na graf VXX, neustále klesá. Nebudu psát přesně můj postup, každý si vytvořte svůj manuál a taktiku. Ale pokud pochopíte rozpad VXX, není vůbec složité si vytvořit něco pro sebe a taktiku. Můžete vlastnit i bezpečnější pouze podklad VXX,  místo opcí. A jako doplněk k Vašim strategiím to bude stačit. Mě to třeba srovnává ztrátu na SPY, kterou jak jsem psal v jiném článku shortuji. Vše skvěle funguje , dokud trh roste a roste  a roste. Pozor na otočku.!!

Zde tedy ukážu poslední my trade. Zde vidíte, jak jsem „vypisoval call opce na VXX“ a jak dopadl po volbách ve Francii po otevření trhů. Dokonalá ukázka, co dělá „strach“ z výsledků voleb, které by neměli mýt vliv na akcie. Nesmysl????=praxe je jiná. Zisk cca 300 dolarů za 10 dní potěší. Na tuto strategii mám vyčleněno stejně velkou částku jako třeba  na O-90.

 

Tímto článkem, jsem chtěl ukázat vyloženě praktický  příklad. Trhům se věnuji dlouho, ale burza je pouze o penězích. Zatím jsem stále amatér, dosud jsem nedokázal si vytvořit dostatečný polštář pro živobytí, občas si pošlu nějakou odměnu, ale začínám na tom pracovat. A toto je další způsob, jak dosáhnout nějaké mety.

2 komentáře u „Trade – opce na VXX“

    1. Ahoj Honzo.
      Trochu jsem to blbě popsal. Samozřejmě jak píšeš, výpis opce = prodej /sell/. Takže vypíši vždy např. – sell VXX 40call, vždy ITM opci a ta druhá je ochranná vždy opce OTM. Je to vlastně spread. Vždy musíš dát ochranou opci, jinak projedeš všechny prachy, když VXX vyjede o 100% jak před měsícem. To jsem vlastně po 2 letech prodělal. Ale vždy to pak přeroluji do dalšího týdne. A ještě chci dodat, vždy vypisuji týdenní opce.
      Proto dle obrázku jsem odečetl -137$ (ochranné opce) a neprodal jsem je. Nemělo smysl. Jejich cena byla 1$

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *